wtorek, 21 czerwca 2016

Koronkowa robota. Pierre Lemaitre

AUTOR: Pierre Lemaite 
 TYTUŁ: Koronkowa robota 
WYDAWNICTWO: MuzaZdjęcie autorskie IzabelkiTo moje drugie spotkanie z Panem Autorem. Wcześniej czytałam książkę pt. "Alex", która była świetna. I ta też jest. Polubiłam Camillea Verhoevena, komisarza paryskiej policji. Uwielbiam takich facetów z charakterem. W książce tej jest wszystko co cenię w tego typu pozycjach: błyskotliwy komisarz policji, inteligentny zabójca, dużo zwłok, ciekawa intryga, makabrycznie opisane miejsca zbrodni. No i to zakończenie... miażdżące...

Camille Verhoeven, komisarz paryskiej policji musi się zmierzyć z nietypowym przeciwnikiem: wielbicielem literatury kryminalnej. Psychopata zabija kobiety wzorując się na dziełach literackich takich jak American Psycho czy  Czarna Dalia.  Kobiety giną, szefowie naciskają na wyniki, prasa węszy sensację,  a morderca pozostaje nieuchwytny.
Zdecydowanie lektura dla ludzi o mocnych nerwach.
I tak oto pan Lemaitre dołączył do grona moich ulubionych francuskich pisarzy, obok Aleksandra Dumasa i Michela Houellebecqa.
I na koniec pytanie, które należy sobie zadać zanim zacznie się czytać: czy książki mogą być inspiracją do popełnienia zbrodni?


Polecam. :)

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz