niedziela, 28 sierpnia 2016

Leczenie dietą. Marek Zaremba [Izabelka]

TYTUŁLeczenie dietą. Wygraj z Candidą
AUTOR: Marek Zaremba
WYDAWNICTWO: Pascal

Zdjęcie autorskie Izabelka
To już druga książka Pana Zaremby. Po przeczytaniu pierwszej Jego książki, Jaglany detoks, wprowadziłam dużo zmian do swojego jadłospisu.
A do lektury tej pozycji zachęcam wszystkich! Nie tylko zmagających się z Candidą, ale także tych, którzy uważają się za zdrowych, i tych którzy podejrzewają u siebie tę chorobę.
Pan Marek w sposób prosty i zrozumiały wyjaśnia zawiłe terminy medyczne, obrazowo opisuje samą chorobę, przedstawia objawy i metody diagnozowania. 
A ponieważ autor jest wyznawcą holistycznego podejścia do życia zwraca też uwagę na to, że oprócz leczenia ciała należy zwrócić uwagę na stan psychiki i stan emocjonalny człowieka. Jest to równie ważne jak np. suplementacja probiotykami.
Nie używam cukru od 3 lat. I jestem przykładem tego, że się da.
Da się żyć bez cukru! 
Pan Zaremba właśnie nadmiar cukru uważa za jedną z przyczyn Candidy. Nie da się całkowicie wyeliminować go z diety, bo dodawany jest praktycznie to każdego produktu spożywczego. Radzę sprawdzić np. skład ketchupu czy majonezu. Cukier jest wszędzie. Niestety...
Oprócz informacji o samej chorobie są  też przepisy na pyszne potrawy skuteczne w walce z Candidą. Ciekawe przepisy warte zastosowania.  I piękne zdjęcia. Aż ślinka cieknie.
Podsumowując:
Plusy:
* jasno przedstawiona grzybica
* w prosty sposób pokazana walka z Candidą
* holistyczne spojrzenie na chorobę daje do myślenia
* proste przepisy
* PIĘKNE ZDJĘCIA <3
* kilka kwestii żywieniowych do przemyślenia
Minus:
* taki sam jak w Jaglanym detoksie - nie rozumiem po co mieszać w to wszystko Boga...
Cytaty:
Zapamiętajmy więc, że toksyczne myśli są bardziej szkodliwe niż przetworzone jedzenie!
Oregano ma również dość duże właściwości antyoksydacyjne - 42 razy silniejsze niż jabłka i czterokrotnie silniejsze niż jagody.
Polecam.
Stosować koniecznie nie trzeba, ale przeczytać naprawdę warto :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz